Solidarność

Wpis Szybkiego Reagowania #1

 Rzecz zdarzyła się kilka dni temu. Kolejny pochód walczącej Solidarności. Chcąc, nie chcąc, do przemarszu dołączyli się zmotoryzowani. Czyli jedyny jak dotąd zaobserwowany efekt tego typu akcji to gigantyczne korki. Kierowcy, pasażerowie autobusów, setki ludzi polegających na transporcie. Oni was nienawidzą. Nie znam nikogo, kto jeździłby autobusem dla przyjemności. Oznacza to, że opóźnienia, jakie spowodowali, mogły pozbawić pracy kilku ludzi spoza ich trzódki. Rząd inicjatywę dostrzegł ale czeka na reakcję Związku Wpienionych Tirowców (ZWT).

 Nie znam postulatów. Obecnością na ulicach artykułują wyłącznie fakt ich istnienia. Dlaczego ja, albo ktokolwiek inny miałby zainteresować się tymi problemami, jeśli sami utrudniają życie. Solidarność zapisała się złotą czcionką w historii, tylko, cholera, to nie jest osiemdziesiąty dziewiąty. Tamte metody już nie działają. Wszyscy jesteśmy tutaj – wylewamy na siebie wiadra wody i pijemy jak wy, tylko do kamery. Kojarzycie się z trzynastkami, państwową posadką i objazdami. Dajcie się polubić, choć trochę.

Wpisy Szybkiego Reagowania będą nieregularne. O ile nowy felieton znajdziesz w każdą sobotę, WSR jest ruletką.

Zachęcam zatem do śledzenia! Tu znajdziesz wszystkie źródła powiadomień o kolejnym wpisie na blogu http://fe238.skroc.pl

Reklamy

One thought on “Solidarność

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s